logo
Officiální servis a prodej
CZ | EN

obruvod

O společnosti

Tlumiče Öhlins tvoří nedílnou součástí historie motoristického sportu. Minulost, přítomnost a budoucnost. V současné době má společnost Öhlins přední postavení na trhu, pokud jde o vysoce výkonné, velmi kvalitní komponenty a kompletní tlumiče pro motocykly, automobily, vozidla s pohonem na všechny čtyři kola a sněžné skútry.

Společnost Öhlins Racing věnuje velkou pozornost motocyklům pro motokros a enduro, což ji přivedlo nejdříve k silničním závodům a posléze na nové trhy pro výrobu motocyklů. Její zájem o oblast závodů sněžných skútrů ji naproti tomu přivedla na nový trh pro běžné sněžné skútry. Více než 200 titulů z mistrovství světa a další významné tituly jsou nezpochybnitelným důkazem toho, že tlumiče Öhlins nabízejí vynikající výkon a spolehlivost. Kenth Öhlin přitom nezapomíná na své kořeny a usiluje o to, aby servis a podpora na závodních tratích při závodech a agenturním ježdění zůstávaly i nadále důležitou součástí činnosti společnosti.

Servis vozidel Öhlins můžete vidět na různých událostech v rámci mistrovství světa po celém světě i na nejrůznějších závodních akcích v kategoriích motokros, enduro, superbike i na silničních závodech. Pružinové výrobky od společnosti Öhlins navíc již řadu zaujímají dominantní postavení v automobilových závodech několika tříd. Oficiální distributoři zajišťují aktivní účast a podporu na místní úrovni. Firma prodává své výrobky po celém světě ze svých poboček ve Švédském Stockholmu a v Hendersonville v Americkém státě Severní Karolína. Vedle toho využívá rovněž celosvětovou síť distributorů ve více než 50 zemích – mezi největší trhy patří Japonsko, USA, Německo, Velká Británie, Itálie a Francie.
V letech 1987 až 2007 byl Öhlins Racing většinově ve vlastnictví společnosti Yamaha Motor Company. Ačkoli firma i nadále funguje jako dynamická, nezávislá společnost v rámci obchodní skupiny, od prosince 2007 vlastní Kenth Ohlin 95% akcií. Více než 90% obratu společnosti připadá na exportní trh, přičemž prodej je rovnoměrně rozdělen mezi výrobce originálních výrobků a aftermarket. Mezi největší OEM zákazníky společnosti Öhlins patří Yamaha, Ducati, Aprilia a BMW.